10. Yıl Marşını yasaklayan müdür koltuğundan oldu!

ABF Haber | 

BURSA’da okul zillerinde AKP’nin seçim müziği haline gelen dombranın kullanılması sonrasında patlak veren skandalların arkasındaki isim koltuğundan oldu. Okul zillerinden 10. Yıl Marşı’nın kaldırılması talimatını veren Bursa Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya görevinden alındı.

“YALNIZ BIRAKILDIM”

Eğitim-İş’in yaptığı başvurular sonucunda MEB’den gelen talimat doğrultusunda okul zillerinden dombranın kaldırılmasına yönelik talimat vermek zorunda kalan Bursa İl Eğitim Müdürü, aynı gün 10.Yıl Marşı’nın da zil sesi olarak kullanılmasının önüne geçmeye çalışmıştı. Skandalla ilgili önce İnegöl Eğitim Müdürü Mustafa Karaaslan suçlanmış ancak Karaaslan, “Talimat bana değil İl Milli Eğitim’e ait. Beni yalnız bıraktılar” demişti. Skandalı ortaya çıkaran Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, Sarıkaya’nın görevden alınmasıyla ilgili şunları söyledi:

“MÜCADELE SÜRECEK”

“Bursa’da birçok skandal uygulama ve karara imza atmış bir isimdi. Dombra skandalı da bardağı taşıran son damla oldu. Üstelik bu skandalın baş faili kendisi olmasına rağmen İnegöl Eğitim Müdürü’nün suçlanmasına da ses çıkarmadı. Yaptığının arkasında duramayan bu şahsın, koltuğunda da duramaması gerekiyordu. Eğitim-İş olarak, ülkemizin kurucu değerlerine saldırarak koltuğunu korumaya çalışan, eğitimi gericileştiren, çocuklarımızın geleceği üzerinden siyasi ikbal inşa etmeye çalışan tüm idarecilerle mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: Sözcü

Facebook Yorumları
Atatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on EmailAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on FacebookAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on GoogleAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on InstagramAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on LinkedinAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on PinterestAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on TwitterAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on WordpressAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on Youtube
Atatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar
Atatürk sonsuza kadar yaşatılacak bir fikirdir.
%d blogcu bunu beğendi: