19 Mayıs 1919 | Murat Selam

Köşe Yazıları | Murat Selam

19 Mayıs 1919

Ülkelerin tarihlerinde kaderini değiştiren, o ülke için yeni bir milat olan, çok özel günler vardır.

19 Mayıs 1919 tarihi de, Mustafa Kemal’in kuruluşunu kafasında planladığı günümüzün modern ve laik Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş temelinin atıldığı ve bu temele ilk harcın konulduğu çok önemli ve özel günlerdendir.

19 Mayıs 1919  demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti devletini bir türlü kabullenemeyen, içlerine sindiremeyen karşı devrimci ve ümmetçi, anti laik, Osmanlı hayranı ve Osmanlı’nın özlemi içinde yanıp tutuşan Atatürk düşmanı kesimler tarafından da, bu nedenle sevilmemekte, onlar için karabasan olmakta, ATATÜRK’ÜN Samsuna çıktığı 19 Mayıs 1919 ve onun yıldönümü olan her yılın 19 Mayısları, halkımıza unutturulmak istenmektedir.

Ama ne yaparlarsa yapsınlar, 19 Mayısları ve diğer milli bayramlarımızı, laik Türkiye Cumhuriyetini kuran, önemli devrimleri gerçekleştiren, saltanatı ve hilafeti kaldıran ATATÜRK’Ü, Türk Milletine asla unutturamayacaklar ve Türk Milletinin gönlünde yer eden ATATÜRK sevgisini asla yok edemeyeceklerdir.

19 Mayıs  Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramını gönülden kutluyor ve milli bayramlarımızı, bugün tüm elde ettiklerini kendisine borçlu oldukları ATATÜRK’E besledikleri kinlerini kusma ve hayranı oldukları Osmanlı’ya karşı yapıldığına inandıkları kötülüklerin yıl dönümü olarak gören karşı devrimcileri de, bu kin ve nefretleri ile baş başa bırakıyorum.

Ne Mutlu Türküm Diyene…

Ne Mutlu Atatürkçüyüm diyebilene…

Facebook Yorumları
Murat Selam on EmailMurat Selam on FacebookMurat Selam on InstagramMurat Selam on TwitterMurat Selam on Wordpress
Murat Selam
Medya Siyaset Genel Yayın Yönetmeni
Ülkesi ile ilgili sorunlara kafa yoran ve bununla ilgili çözüm yolları arayan Türklüğüne aşık iş adamı. Köşe yazarı Medya Siyaset ve Atatürk Bir Fikirdir imtiyaz sahibi-genel yayın yönetmeni .

Murat Selam

Ülkesi ile ilgili sorunlara kafa yoran ve bununla ilgili çözüm yolları arayan Türklüğüne aşık iş adamı. Köşe yazarı Medya Siyaset ve Atatürk Bir Fikirdir imtiyaz sahibi-genel yayın yönetmeni .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: