Atatürk’e hakaret edenlere bireysel dava açılabilir

ABF Haber |

TVNet’te yayımlanan “Derin Tarih” isimli programda skandal ifadeler kullanarak Yüce Türk Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun manevi kızı Afet İnan hakkında çirkin ithamlarda bulunan Süleyman Yeşilyurt hakkında tutuklama istemiyle yakalama kararı çıkarılmıştı.

“Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından yakalama kararı çıkarılan Yeşilyurt Bakırköy Adalet Sarayı’na gelerek teslim oldu. Yeşilyurt kaçmadığını belirterek, Atatürk’e de hakaret etmediğini savundu.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan YARSAV kurucu başkanı,Atatürkçü siyasetçi ve Hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu ” Yargıtay kararlarına göre;“Atatürk’e hakaret suçlarında,Türk Ulusunun her bireyinin,Hem tazminat davası açma,Hem de ceza davasına katılma hakkı vardır” diyerek tüm Atatürkçüleri göreve davet etti.

Emiağaoğlu ayrıca ” Cumhurbaşkanına hakarette her olmadık konuda yargıya başvuran Erdoğana’nın,Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Atatürk’e hakaret konusunda da, suç duyurusunda bulunmasını bekliyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
Atatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on EmailAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on FacebookAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on GoogleAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on InstagramAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on LinkedinAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on PinterestAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on TwitterAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on WordpressAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on Youtube
Atatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar
Atatürk sonsuza kadar yaşatılacak bir fikirdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: