Çağımızda darbeler topla tüfekle olmaz

 

Birleşik Kamu İş Konfederasyonuna bağlı Kamu İş Sendikası İzmir Şubesi tarafından 8 Nisan 2017 günü İzmir Barosu Av. Nevzat Erdemir Konferans Salonu’nda “Başkanlık Sisteminde Emekçi Hakları” konulu bir panel düzenledi.

Panele katılan YARSAV Kurucu Başkanı,Atatürkçü siyasetçi ve hukukçu  Ömer Faruk Eminağaoğlu yaptığı konuşmada çağımızda darbelerin topla tüfekle olmadığını, ya yargı bağımsızlığı yok edilerek ya da anayasa değişikliği ile gerçekleştirildiğini söyledi.” Eminağaoğlu, anayasaların normalde toplumda tam bir uzlaşı içerisinde bütün siyasi partilerin yer aldığı bir ortamda yapılması gerekirken, bu anayasa değişikliğinde uzlaşının özellikle yok edildiğini ifade etti. Anayasaların ortaya çıkmasının sebebinin, iktidarın gücünü sınırlandırmak olduğunu söyleyen Eminağaoğlu, “anayasanın varlık nedeni bu ancak bizde tam aksine o gücü daha kalıcı hale getirmek için hazırlanmış ve topluma dayatılmış durumda” dedi.

Facebook Yorumları
Atatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on EmailAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on FacebookAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on GoogleAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on InstagramAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on LinkedinAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on PinterestAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on TwitterAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on WordpressAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on Youtube
Atatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar
Atatürk sonsuza kadar yaşatılacak bir fikirdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: