CHP Genel Başkanlığına Sürpriz Aday

YARSAV kurucu başkanı avukat Ömer Faruk Eminağaoğlu CHP 36. olağan kurultayında Genel Başkanlığa aday olacağını açıkladı. Eminağaoğlu, 29 Ocak 2018 Pazartesi günü CHP Genel Merkezi Basın Odasında adaylığını resmen duyuracak.

Geçtiğimiz günlerde Yalova milletvekili Muharrem İnce ve İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal CHP genel başkanlığı için adaylıklarını açıklamışlardı.

Eminağaoğlu yaptığı açıklamada, ‘Yeterli imzayı toplayabilecek misiniz?’ sorusu üzerine “Yeterli koşullar oluşacaktır. Pazartesi günü bunları da açıklayacağım. CHP’nin programı doğrultusunda etkin şekilde hareket etmesi için CHP’yi ayağa kaldırmak ve ayağa kalkmış CHP ile Türkiye’yi yaşadığı sorunlardan kurtarmak için aday olacağım” diye konuştu.

Ömer Faruk Eminağaoğlu Kimdir

1967 yılında Artvin’de doğmuş, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Yurdun birçok yerinde ve Yargıtay’da yargıçlık ve cumhuriyet savcılığı görevi yapmıştır. Halen Ankara’da avukatlık yapmaktadır.

7 Haziran seçimlerinde CHP’den milletvekili aday adayı olmuştur. Milletvekili aday adaylığı nedeniyle yargıçlık görevi ve Yargıçlar Sendikası başkanlığından ayrılmıştır.

Kendi ilinde önseçim yapılmaması kararı alınması ve diğer yöntemlerle de aday gösterilmemesi nedeniyle milletvekili adayı olamamış, seçimler nedeniyle ayrıldığı için yargıçlık mesleğine geri dönememiştir. Cumhuriyet Halk Partisi üyesidir.

Kaynak : medyasiyaset.com

Facebook Yorumları
ABF Haber Merkezi on EmailABF Haber Merkezi on FacebookABF Haber Merkezi on GoogleABF Haber Merkezi on InstagramABF Haber Merkezi on LinkedinABF Haber Merkezi on PinterestABF Haber Merkezi on TwitterABF Haber Merkezi on WordpressABF Haber Merkezi on Youtube
ABF Haber Merkezi
Atatürk sonsuza kadar yaşatılacak bir fikirdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: