CHP ‘li vekilden Erdoğan’a sert tepki “O zat” diyemezsin

CHP Denizli milletvekili Kazım Arslan Cumhurbaşkanının CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’nu kast ederek “o zat” diye hitap etmesini sert bir şekilde eleştirdi.

Aynı söz Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanına söylense uygun olur mu diyerek Cumhurbaşkanının bu tavrının siyasette seviyeyi yok ettiğini söyledi.

Arslan’nın açıklaması şöyle:

“Demokrasi ile yönetilmeye çalışılan bir Türkiye’de yaşıyoruz.Herkesin bir görevi var,sorumluluklarda görevle başlar.

Demokratik ülkelerde bir İktidar vardır,birde ana muhalefet partisi.

Teamül böyledir,İktidardan sonra gelen Ana Muhalefet Partisidir.Ülkemizdeki ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisidir,onunda Genel Başkanı Çok Değerli Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

Cumhurbaşkanı,değerli Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ‘na “O Zat” diye hitap edemez.

Aynı söz Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanına söylense uygun olur mu ?

Elbette olmaz.

O halde ülkemizin en yetkin görevinde olan bir kişinin bu dili kullanması,siyasetteki seviyeyi yok eder.
Ülkede kargaşa ve kaos yaratır.Demokrasimizi güçlendirmek,Cumhuriyetimizi taçlandırmak istiyorsak bu ağızları bırakalım,bu kötü dili kullanmayalım.

Parlamenter sistemi yok saymayalım.Bu günlere Laik Cumhuriyetin ve Demokrasinin sayesine geldik.
Yurt’da barışı sağladık,dünyada barışı koruduk.Bu günlere Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet rejiminin sayesine geldik.

Müslüman ülkelerin hiç birinde Laik Cumhuriyet ve Demokrasi yoktur.Hepside Türkiye’den çok geride kalmışlardır.Biz Cumhuriyetimizin ve Demokrasimizin değerini bilelim ve sahip çıkalım.

Bu ülkede hep birlikte yaşamanın yolunu bulalım.Kısacası başka Türkiye yok.Ayrışarak,birbirimizi kırarak değil,kucaklayarak başarıyı sağlayabiliriz ve kalkınabiliriz.

Kendi içimizde birliğimizi ve beraberliğimizi sağlayamaz isek,emperyalist-sömürgeci olan ülkelere fırsat vermiş oluruz ve gücümüzü kaybederiz,sömürülen ülke konumuna geliriz.Kakınmamızı,Atatürk Cumhuriyetini yok ederek değil,ona sımsıkı sarılarak,laikliği koruyarak gerçekleştirebiliriz.”

Kaynak :  Medya Siyaset

Facebook Yorumları
Atatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on EmailAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on FacebookAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on GoogleAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on InstagramAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on LinkedinAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on PinterestAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on TwitterAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on WordpressAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on Youtube
Atatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar
Atatürk sonsuza kadar yaşatılacak bir fikirdir.
%d blogcu bunu beğendi: