Eminağaoğlu:CHP Genel başkanını göreve davet ediyorum.

ABF Haber |

Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün AKP gurup toplantısında yaptığı konuşmada,
“Son günlerde cihat diye bir şey dönüp duruyor. Cihat elde silah dolaşmak değildir. Cihat nefisle mücadele demektir. Nefisle mücadeleyi halledebiliyorsak en büyük cihat budur.
Bu konuda atacağımız adımlar inanıyorum ki bu hareketi istediği yere taşıyacaktır.
Biz sürekli yeniden doğarak kendimizi tazelersek milletimizin desteğini hiçbir zaman kaybetmeyiz.
Ne zaman ki statükoya teslim olursak metal yorgunluğunun üzerinden gelecek gücü kendimizde bulamazsak yolun sonuna geldik demektir.
Girdiğimiz her mücadele bir yeniden doğuştur. Ama şuna inanıyorum daha iyi olacak.” dedi.

Erdoğan’ın bu açıklamasına YARSAV kurucu başkanı, Ömer Faruk Eminağaoğlu sert tepki göstererek Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısını ve CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’nu göreve davet etti.

Eminağaoğlu,”Cihat nefisle mücadeledir diyerek, Utanmayıp sıkılmadan cihadı reddetmeyip savunan Erdoğan’ı lanetliyorum. Cumhuriyet bu anlayışı eğitecek ve gereğini yapacak!” dedi.

Kaynak : Medya Siyaset

Facebook Yorumları
Atatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on EmailAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on FacebookAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on GoogleAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on InstagramAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on LinkedinAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on PinterestAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on TwitterAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on WordpressAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on Youtube
Atatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar
Atatürk sonsuza kadar yaşatılacak bir fikirdir.
%d blogcu bunu beğendi: