Terörist Başı Gülen Kurtuldu(mu)? | Murat Selam

Köşe Yazıları | Murat Selam

Bugün resmi gazetede yayınlanan bir kararname ile Terörist başı Fetullah Güleni’nde dahil olduğu 130 kişi  için  3 ay içende ülkeye dönmemeleri halinde Türk vatandaşlığından çıkartılacakları açıklandı.

Bu kararname ile o 130 kişinin hanesine sevinç düşerken ,fotoğrafı geniş okuyabilen bizlerin hanesine ise üzüntü ve kızgınlık düştü.

Bu şahsiyetlerle aynı ülkenin vatandaşı olmaktan elbette bende hiç memnun değilim.

Ancak madalyonun diğer bir yüzü var ki,bu hainler vatandaşlıktan çıkartılırsa bir nevi resmi olarak affa uğramış olacaklar.

Neden mi?

Terörist başı Gülen den örnekle anlatalım konuyu:

Gülen vatandaşlıktan çıkartıldıktan sonra şu an yaşadığı,korunup kollandığı,süresiz oturma izni aldığı ülke olan ABD’de  dahil olmak üzere bir çok ülkeden siyasi iltica ve sonrasında vatandaşlık talebinde bulunacaktır.

Neredeyse tamamı ile kavgalı olduğumuz batılı ülkelerden birisi bu terörist başına mutlaka vatandaşlık verecektir,ki bu büyük bir olasılıkla ya ABD yada Kanada olacaktır.

Artık Türk vatandaşı olmayan Gülen’in  vatandaşı olduğu ülkeden iadesi talep edilemeyecektir.

Kısacası ABD yada X ülke ,vatandaşı olan Gülen’i  yargılansın diye Türkiye’ye vermeyecek böylece Gülenin yaptığı yanına kar kalacaktır.

Şimdi aklınıza bunu sen biliyor ve düşünüyorsan FETÖ ile bu kadar mücadele eden meydanlarda FETÖ’cüleri asacağını söyleyen Hükümet bilmiyor mu,düşünmüyor mu diye soru mutlaka gelecektir?

İşte bende tamda burada şaşırıyorum ya,bunu ben,aklı selim herkes bilirken nasıl olurda iktidar bilmez diye.

Hani diyeceğim Gülen iade olunca konuşacak bir çok gerçek ortaya çıkacak ondan çekinip böyle yapıyorlar ,sonra yok canım diyorum zaten  17/25 öncesi için “biz aldatıldık,özür dileriz” dediler halkın yarısı bu özrü kabul etti.Geçmiş geçmişte kaldı.O konu çoktan kapandı.

Vallahi arkadaşlar ben bilemedim,bilen varsa söylesin hep beraber öğrenelim!

Son söz : Sayın Cumhurbaşkanı yeni bir kararname yayınlayarak bu kararı derhal iptal etmelidir.Gülen ve diğer hain teröristlerin mutlaka iadesi sağlanmalı ve en ağır ceza ile soyları dahi kurutulmalıdır.

 

Facebook Yorumları
Murat Selam on EmailMurat Selam on FacebookMurat Selam on InstagramMurat Selam on TwitterMurat Selam on Wordpress
Murat Selam
Medya Siyaset Genel Yayın Yönetmeni
Ülkesi ile ilgili sorunlara kafa yoran ve bununla ilgili çözüm yolları arayan Türklüğüne aşık iş adamı. Köşe yazarı Medya Siyaset ve Atatürk Bir Fikirdir imtiyaz sahibi-genel yayın yönetmeni .
%d blogcu bunu beğendi: