15 Temmuz ve Sonrası | Halit İşçi

Köşe Yazıları | Halit İşçi

15 Temmuz’dan önce Fetö ‘nün darbeye kalkışacağını görmemek için kör olmak lazımdı.

15 Temmuz öncesinde neler oldu,hatırlayan var mı arkadaşlar ?

Uzun yıllardır Emniyette kök salan kritik noktalara atanan Fetöcülerin bir kısmı tasfiye edildi.

Ardından yine AKP iktidarının büyük katkısıyla AKP ve Fetö’nün birlikte hazırladığı ve 2010 Anayasa referandumu sonrası pazarlıklarla Fetö’ye teslim ettiği yargıda büyük temizlikler yapılabilmesi için darbe girişiminde birkaç hafta önce yasalar çıkartıldı.

Emniyet ve yargıda ki gücünü kaybetmeye başlayan Fetö’nün elinde yine AKP iktidarının da katkısıyla Balyoz ve Ergenekon davaları sonrasında iyice çöreklendiği, 2010 Anayasa değişikliği sonrası kontrol ettiği yargı sayesinde gücünü pekiştirdiği ve AKP iktidarının 2014-15 yılları arasında çıkardığı özel yasalarla Türk Silahlı Kuvvetlerinde kritik noktalara gelmesini sağlayıp,zirveye taşıdığı Fetö çetesinin üniforma giymiş elemanları dışında bir şey kalmamıştı.

İşte bu çete üyelerinin büyük bir kısmı da ilk YAŞ toplantısında tasfiye edilecek belki de büyük çoğunluğu gözaltına alınıp tutuklanacaktı.

Hatırlarsanız ‘Yurtta Sulh Konseyi’ bildirisinde imzası bulunan Genelkurmay Personel Daire Başkanı Tuğgeneral Mehmet Partigöç’ün eşine yazdığı notlar dan bahsediliyordu. Partigöç’ün eşine, “Eğer biz yapmasaydık zaten ömür boyu hapis yatacaktık” diye yazdığı belirtilmişti.

Yani işin özü Fetö nün darbeye kalkışmak dışında başka çaresi kalmamıştı.

Bugün “Fetö’nün darbe yapacağı aklımıza gelmemişti “ demek, kelimenin tam anlamıyla saflıktır ve Türk Halkının zekasına da hakarettir.Fetö nün darbeye kalkışacağı bal gibide bekleniyordu.

Fetö’nün darbeye kalkışması kadar Fetö yü darbeye iten o üst akıl denilen gücün amacı önemli.

Bakın arkadaşlar üst akıl denen gücün ABD olduğunu hepimiz biliyoruz. Fetö’nün devleti ele geçirmek için hareket ettiği doğrudur ama bu  Fetöyü darbeye ikna eden gücün kazan&kazan formülüyle yola çıktığı ve bütün planlarını bu çerçevede yaptığı gerçeğini değiştirmez.

Şöyle geriye baktığımızda aslında bu darbenin hazırlıklarının ta 2015 yılında başladığını görebiliriz.

ABD nin bir anda İncirlik Hava Üssünde bulunan asker yakınlarını ve sivilleri tasfiye etmesi aslında bizlere darbenin nerede planlandığını da göstermekte.

Ben o günlerde sosyal medya hesabımdan “bunun normal bir uygulama olmadığını, böyle bir uygulamanın sadece körfez savaşı sırasında ve birde ABD ile iplerin gerildiği ve İncirlik üssünde gerçekleştirilen bir grev sırasında olduğunu “ yazmıştım.

Darbe girişiminde bir iki ay önce ABD’li komutan Joseph Votel’in, sürpriz bir şekilde Türkiye’ye geldiğini hatta o günlerde ABD li yetkililerin YPG terör örgütü üyeleriyle İncirlik Hava Üssünde gizli bir görüşme yaptığı bile yazılıp çizilmişti.

Asıl soru şu; Ortadoğu’da, Irak’ta hayalinde ki Kürdistan’ı kurma aşamasına gelen, Suriye’de PKK nın Suriye kolu YPG’ye alan hakimiyeti sağlayıp, devletleşme yolunda büyük kazanımlar elde etmesini sağlayan ve Reza’yı elinde tutan ABD nin artık Fetö ye ne kadar ihtiyacı var ?

Şahsi kanaatim her ne kadar söylemleri örtüşmese de ABD işine yaramayacak olan Fetöcüleri (beyin takımı hariç onlar ABD ye kaçtı ) daha büyük bir hedef için harcadı.

Neydi bu hedef?

Balyoz, Ergenekon kumpaslarında olduğu gibi Türk Silahlı Kuvvetlerini yıpratıp bu sayede Türkiye Cumhuriyeti Devletini Ortadoğu’da hem de Ortadoğu alev, alev yanarken ve bu ateş çemberi Türkiye’yi sarmışken etkisiz kılmak.

Askeri Okulların Kapatılması

Askeri Hastanelerin sivillere devredilmesi

Askeri Yargının etkisiz kılınması

Önemli birliklerin şehir dışına çıkartılması

Güçlendirilmiş Cumhurbaşkanlığı ya da Başkanlık

İşte bunların hepsi yıllardır ABD çıkarları için hareket eden Fetöcülerin yapılmasını istediği ama yapamadığı şeylerdi. Darbe sonrası AKP iktidarı Fetö’nün daha doğrusu ABD nin bu hayallerini gerçekleştirdi.

Dediğim gibi “Reza’yı elinde tutan ve her istediğini rahatça yaptırabileceği bir TEK adam varken

ABD’nin Fetö ye ihtiyacı olur mu ?

Erdoğan zamanında Fetö için “aynı menzile giden farklı yollardan biri olarak gördüğü bu yapı” diyordu.

Şimdi o menzile başkalarının da dayatmasıyla Tek başına yürüyor…

Facebook Yorumları
Halit İşçi on FacebookHalit İşçi on Twitter
Halit İşçi
1 Ocak 1973 tarihinde Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Cumhuriyet mahallesinde dünyaya gelmişim. İlk,orta,lise öğrenimi mi Adana'da tamamladıktan sonra erken yaşta çalışma hayatına atılmış olmamdan dolayı yüksek öğretime ara verdim ve İncirlik Hava Üssü'nde ABD Silahlı kuvvetler bünyesinde bulunan AAFES (Army&Air Force Exchange Service) adlı birimde çalışmaya başladım.
İşim gereği başta Türkiye ve Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan askeri üslerde belli süreler görev yaptım.
2007 yılında geçici olarak gönderildiğim Romanya'nın Köstence ili sınırları içerisinde bulunan Mihail Kogalniceaunu hava üssünde iki yıl çalıştıktan sonra ABD Ordusuna bağlı CİD (Criminal Investigation Command) bölümüne kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan asılsız ihbarlar üzerine istifa ettim.
Soruşturmalar sonrasında,ihbarların asılsız çıkması ardından özel bir şirket kurdum ve o günden beri firma olarak ABD ve NATO ya Nakliye ve Vinç hizmetleri vermekteyiz.
Hobi olarak ta birikimlerimi sosyal medya'da paylaşıyorum.

Halit İşçi

1 Ocak 1973 tarihinde Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Cumhuriyet mahallesinde dünyaya gelmişim. İlk,orta,lise öğrenimi mi Adana'da tamamladıktan sonra erken yaşta çalışma hayatına atılmış olmamdan dolayı yüksek öğretime ara verdim ve İncirlik Hava Üssü'nde ABD Silahlı kuvvetler bünyesinde bulunan AAFES (Army&Air Force Exchange Service) adlı birimde çalışmaya başladım. İşim gereği başta Türkiye ve Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan askeri üslerde belli süreler görev yaptım. 2007 yılında geçici olarak gönderildiğim Romanya'nın Köstence ili sınırları içerisinde bulunan Mihail Kogalniceaunu hava üssünde iki yıl çalıştıktan sonra ABD Ordusuna bağlı CİD (Criminal Investigation Command) bölümüne kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan asılsız ihbarlar üzerine istifa ettim. Soruşturmalar sonrasında,ihbarların asılsız çıkması ardından özel bir şirket kurdum ve o günden beri firma olarak ABD ve NATO ya Nakliye ve Vinç hizmetleri vermekteyiz. Hobi olarak ta birikimlerimi sosyal medya'da paylaşıyorum.

%d blogcu bunu beğendi: