Beyaz Güvercin Seki | Murat Selam

Köşe Yazıları | Murat Selam

Pazartesi günü Bakırköy cezaevi önünde canlı yayın yapan televizyon kanallarını seyrederken ağzım açık kaldı.

Uyuşturucu ticareti yapmaktan suçlu Deniz Seki’yi cezaevi çıkışında yüzlerce genç alkışlarla karşılıyordu. Uyuşturucu ticareti yapmış olan şarkıcı da eline aldığı  beyaz güvercini  meydan savaşı kazanmış bir kahraman edasıyla uçuruyordu.

Yaşadığımız yüzyılda gençliği en çok tehdit eden unsurlardan birinin uyuşturucu olduğunu sanırım anlatmama gerek yok.

Bir çok genç bu nedenle ölüme sürüklenirken,aileler dağılırken,nice anaların bağrına kor ateşler düşerken cezasını çekip tahliye bile olsa benim vicdanımda uyuşturucu ticareti yapmış olan şarkıcı Seki hep suçlu olarak kalacaktır.

Her kim olursa olsun,ister şarkıcı ister siyasetçi bu suçu unutturamaz,yok sayamaz.

Yıllar önce katıldığı bir televizyon programında cezaevine girip çıkmış bir yarışmacıyı sert şekilde aşağılayarak eleştiren şarkıcı Seki’nin bugün kendini bir kahraman,özgürlük savaşçısı sanması da ayrı bir çelişkidir.

Çocukların,gençlerin kanına girip ölüme sürükleyen  uyuşturucu tacirlerinin 2-3 yılda ıslah olduğu düşüncesi ile tahliye edilmesi de bir topluma verilebilecek en büyük zarardır.

Bu tip suçlarda insan öldürme,öldürmeye tam teşebbüs ‘de  ne ceza veriliyorsa o ceza verilmelidir.

Kamuoyunda Rahşan affı olarak bilenen salıvermede bu tip yüz kızartıcı suçlardan tahliye olanların aynı suçları tekrar işleyerek  tutuklandıkları unutulmamalıdır.

Şarkıcı Seki,kendine yada fanlarına göre cezasını çekip ıslah olduğunu düşünebilir.

Ancak bir baba olarak benim vicdanımda her zaman suçlu olarak kalacaktır.

Şarkıcı Seki’yi sanatçı olarak görenlerde unutmasın ki,bu dediğiniz gerçek sanatçılara hakaret olur.

Sanatçı unvanı almak  kanunlar çerçevesinde cezasını çekmiş bile olsa “uyuşturucu ticareti yapmış birine ” on-yüz-bin gömlek fazla gelir.

En yüce Türk Atatürk der ki “Hepiniz millet vekili olabilirsiniz, Bakan olabilirsiniz; hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkar olamazsınız.”

Facebook Yorumları
Murat Selam on EmailMurat Selam on FacebookMurat Selam on InstagramMurat Selam on TwitterMurat Selam on Wordpress
Murat Selam
Medya Siyaset Genel Yayın Yönetmeni
Ülkesi ile ilgili sorunlara kafa yoran ve bununla ilgili çözüm yolları arayan Türklüğüne aşık iş adamı. Köşe yazarı Medya Siyaset ve Atatürk Bir Fikirdir imtiyaz sahibi-genel yayın yönetmeni .
%d blogcu bunu beğendi: