Nuh, Mustafa Kemal’in gizli adıydı.

ANI”Parola Nuh idi… Nuh, Mustafa Kemal’in gizli adıydı. Üzerine mühür basılı bir kuruş büyüklüğünde bir kağıt verdiler. Bu gizli görev belgesiydi. Yakalanırsam ilk işim onu ağzıma atıp yutmak olacaktı…”

Kurtuluş Savaşı’nda İstanbul’dan Anadolu’ya silah kaçıran “gizli örgüt mensupları”, Mustafa Kemal Atatürk‘ten söz edecekleri zaman “NUH” parolasını kullanmışlardır.
 
NUH: Kurtuluş Savaşı yıllarında Mustafa Kemal ATATÜRK’ün gizli adıdır….
Dinsel metinlere göre NUH PEYGAMBER, “büyük tufan” öncesinde bir gemi inşa ederek Dünya’daki canlı türlerinden birer örnek alıp yeryüzünde hayatın devam etmesini sağlamıştır. Bu nedenle o, insanlık tarihinin en büyük kurtarıcısıdır.
20. Yüzyılın başlarında Türkiye’de büyük bir tufanla karşı karşıyadır. Türk ulusu yok oluşun eşiğindedir. “Türkiye’nin tufanı” emperyalist güçler, Türk ulusunu tarihten silmenin hesaplarını yaparken, ortaya çıkan Mustafa Kemal ATATÜRK, 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuruyla Anadolu’ya geçip Kurtuluş Savaş’ını başlatmış ve Türk ulusunu bu “emperyalist tufandan” kurtarmıştır.
Bu nedenle, Mustafa Kemal Atatürk’e verilebilecek en uygun parola “tufan ve kurtuluşun” simgesi “NUH” olsa gerekir. Çünkü 20. yüzyılın başlarında Türkiye’nin yaşadığı da tufan ve kurtuluştur.
 
Bugün Atatürk’ü tartışanlar, Atatürk”ü eleştirenler ve Atatürk’e saldıranlar; bu milletin, 20. yüzyılın başındaki ölüm kalım savaşında, bu vatanı kurtaracağına yürekten inandığı adama, Mustafa Kemal ATATÜRK’e, “NUH” dediğini biliyorlar mıdır acaba?
Allah bu millete yeni tufanlar yaşatmasın….
(Sinan Meydan’ın Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları, Parola Nuh” kitabından alınmıştır.)
Facebook Yorumları
Ataturk Bir Fikirdir on EmailAtaturk Bir Fikirdir on FacebookAtaturk Bir Fikirdir on Twitter
Ataturk Bir Fikirdir
Atatürk'ü unutturmaya çalışanlar,hiç heveslenmeyin, beceremezsiniz, zira Atatürk artık sadece yaşamış bir şahıs değil,sonsuza kadar yaşatılacak bir fikirdir!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: