Tacettin Bayır : AOÇ’nin satılması vatana ihanettir.

Tacettin Bayır ‘dan açıklama | ABF Haber

Atatürk Orman Çiftliği’nin 37 bin metrekarelik arazisinin Büyükelçilik binası yapılması için ABD’ye satıldığının ortaya çıkması ülkede şok etkisi yarattı.

Bu satışa tepki gösterenlerden biride CHP milletvekili Tacettin Bayır.

Bayır yaptığı açıklamada “Atatürk Orman Çiftliği ‘nin satılması Türk milletine hakaret, vatana ihanettir” dedi.

Atatürk Orman Çiftliği ’nin ABD misyonuna satılarak elçilik yapılacak olması büyük tepki aldı. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, sosyal medya hesabından bu duruma tepki göstererek ateş püskürdü. Bayır,” Atatürk Orman Çiftliği arazisinde bulunan 37 bin metrekarelik alan, yeni büyükelçilik binası yapılması için ABD misyonuna satıldı.Yurtseverler bu satışlara sessiz kalırsak yarın ANITKABİR’i de satışa çıkarabilirler” dedi.

MİMARLAR ODASINDAN AÇIKLAMA

Atatürk’ün vasiyeti ve şartlı bağışı ile Atatürk Orman Çiftliği ‘nin her bir metrekaresinin değerli olduğunu kaydeden Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan ”AOÇ arazileri amacı dışında kullanılamaz ve ABD elçiliği de yapılamaz. Atatürk emperyalizme karşı tam bağımsızlık mücadelesi verdi. Onun halkına emanet ettiği AOÇ arazisini bir metrekaresinin bile ABD elçiliğine verilmesi kabul edilemez. Dava açmak için süreci takip ediyoruz” dedi.

KAYNAK : www.medyasiyaset.com

Facebook Yorumları
ABF Haber Merkezi on EmailABF Haber Merkezi on FacebookABF Haber Merkezi on GoogleABF Haber Merkezi on InstagramABF Haber Merkezi on LinkedinABF Haber Merkezi on PinterestABF Haber Merkezi on TwitterABF Haber Merkezi on WordpressABF Haber Merkezi on Youtube
ABF Haber Merkezi
Atatürk sonsuza kadar yaşatılacak bir fikirdir.
%d blogcu bunu beğendi: