Terör Sorunu Başkanlıkla Çözülmez

Cumhurbaşkanı ve başbakan başta olmak üzere bir çok AKP’li referandum kampanyası boyunca yaptıkları açıklamalarda  evet çıkması durumunda terörün biteceğini sıklıkla dile getirdiler.Benzer söylemler 1 Kasım 2015  seçimleri öncesi de yapılmış “AKP’nin tek başına iktidara gelmesi durumunda terörün kesinlikle biteceği” dile getirilmişti.O tarihten bu yana terör bitmediği gibi ülke tarihinin en kanlı darbe girişimine şahit oldu.

Murat Selam’a açıklamalarda bulunan YARSAV kurucu başkanı,siyasetçi ve hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu ” Eğer anayasa değişikliği ile terör sorunu çözülecek ise, iktidar 15 yıldır neden konuyu bu yönden gündeme getirmemiştir.”dedi.

Eminağaoğlu yaptığı açıklamada ” Bunun için öncelikle terör sorunu neden ve nereden kaynaklanmaktadır ona bakmak lazım. Terör konusunun anayasa ile, anayasa değişikliği ile doğrudan bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Örneğin bu anayasanın değişmesinin, FETÖ sorununa herhangi bir etkisi var mıdır? Elbette yoktur.

Yine bu anayasanın değişmesinin PKK sorununa bir etkisi var mıdır? Elbette yoktur.

Eğer anayasa değişikliği ile terör sorunu çözülecek ise, iktidar 15 yıldır neden konuyu bu yönden gündeme getirmemiştir. Hatta daha ötesi, bu anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanının partili yapılması ve ona benzer bazı hükümler,hemen yürürlüğe sokulmakta, diğer hükümler ise 2019’da yürürlüğe girmektedir. Eğer anayasa değişikliği ile terör sorunu çözülüyorsa, o hükümlerin yürürlüğe girmesi neden 2019 yılı beklenmektedir. O halde 2019 yılına kadar teröre göz mu yumulmakta ya da yardım ve yataklık mı edilmektedir…

Anayasa değişikliği, terör sorununu çözmemektedir. Bu anayasa değişikliğinin hangi maddelerinin hemen yürürlüğe girmesi amaçlanmakta, ne için acele edilmekte ise, çözülen sorun o noktada toplanmaktadır. O konular da; Cumhurbaşkanının partili yapılması, bazı yetkileri kullanmaya başlaması, HSYK’nın yeniden oluşturulması ve bu yapılanacak HSYK’ya ve bu yolla da yargıya Cumhurbaşkanının biçim verme konusudur. ” dedi.

Facebook Yorumları
Atatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on EmailAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on FacebookAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on GoogleAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on InstagramAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on LinkedinAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on PinterestAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on TwitterAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on WordpressAtatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar on Youtube
Atatürk Bir Fikirdir Konuk Yazar
Atatürk sonsuza kadar yaşatılacak bir fikirdir.

Terör Sorunu Başkanlıkla Çözülmez” için bir yorum

  • 30 Nisan 2017 tarihinde, saat 01:58
    Permalink

    İşte budur.Bende aynen öyle düşünüyorum

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: